Złom w domu – jakim sposobem się go pozbyć?

Zaśmiecanie otoczenia tonami śmieci jest znacznym problemem ekologicznym. Jest coraz to mniej miejsc, w jakich jesteśmy w stanie składować śmieci, dlatego ważne jest po raz kolejny dyspozycji wszystkich surowców, które nadają się do recyklingu, a również ogromne znaczenie ma obniżenie liczby odpadów trafiających na wysypiska. Jakim sposobem niemniej jednak to uczynić? Po pierwsze widząc na ulicy osobę rozdającą ulotki omijajmy ją szerokim łukiem lub po prostu dziękujmy za ulotkę marketingową.

To naturalnie dzięki temu nie trafi ona po kliku sekundach do kosza, a ulotkarz i tak ma opłacane za godzinę pracy, a nie zależnie od ilości rozdanych tworzyw marketingowych. Wpływ na produkcję śmieci mogą też mieć nasze wybory na zakupach. Nie zapominajmy, iż warto kupować artykuły w większych opakowaniach niż w paru mniejszych (lepiej kupić wodę 1,5 litra aniżeli trzy małe wody 0,5 litra w trzech butelkach bądź jeden kolosalny proszek do prania zamiast kilku mniejszych w oddzielnych kartonikach). Zwracajmy uwagę na opakowania – nie kupujmy artykułów niepotrzebnie zapakowanych bądź z nie nadających się do recyklingu materiałów – wtenczas rekomendujemy skup makulatury warszawa ursus. Ważna jest też solidność produktu, bowiem prawidłowiej jest zainwestować w droższy towar, jaki posłuży nam parę lat aniżeli w taki, który za rok trafi na śmietnik. Wytworzenie energii kosztuje wiele pieniędzy, a także ma negatywny wpływ na środowisko naturalne. Produkcja energii elektrycznej oddziałuje na zwiększenie ilości dwutlenku węgla w atmosferze, a tym samym uwydatni skalę efektu cieplarnianego.

Skutkiem tego należałoby we własnym domu wypracować kilka zachowań i przyzwyczajeń oddziałujących na redukcję nie tylko zużycia energii, jakkolwiek również wysokości naszych rachunków za prąd. Przesłanie mają przede wszystkim nasze dobory już przy zakupach. Kupujmy sprzęty energooszczędne, np. pralki, kuchenki czy lodówki klasy AA+, jakie ograniczają zużycie prądu, telewizory LCD zamiast plazmowych, pecety zamiast blaszaków stacjonarnych. Wykorzystujmy żarówek energooszczędnych, a w naszych pecetach zamiast wygaszacza włączmy funkcję automatycznego wyłączenia monitora po paru minutach nieużywania. Korzystając z kuchenki elektrycznej zawsze gotujmy pod przykrywką, potrawy wyłączajmy parę minut przed końcem gotowania (płyta i tak będzie jeszcze gorąca przez jakiś czas, w związku z tym danie „dojdzie” na wyłącznej kuchence) oraz używajmy garnków w całości przykrywających palnik. Natomiast jeżeli nie wykorzystujemy z jakiegoś urządzenia najzwyczajniej w świecie je wyłączajmy z prądu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz