Ziołolecznictwo i jego właściwości – użycie naturalnego leczenia

Jak wiele jest dyscyplin medycyny? Całe bez liku. Zaczynając od kardiologii zajmującej się chorobami serca po psychiatrię zajmującą się chorobami umysłu. Czemu bez ustanku mało się mówi o takiej dziedzinie, jaką jest ziołolecznictwo? Jest to bodaj związane z brakiem zaufania do tej sfery, która koncentruje się wyłącznie na „owocach natury”, jakimi są owoce, zioła, zboża i w ogólności przeróżne rośliny.

Kiedy boli nas głowa, zęby bądź też najzwyczajniej w świecie jest nam zimno w szeregu przypadków sięgamy po przeróżnego rodzaju lekarstwa. Biorąc je nie zastanawiamy się z reguły, z czego są zrobione, zależy nam po największej części na działaniu. Drążąc bardziej temat, wolno odnieść wrażenie, że człowiek coraz to mniej zastanawia się nad tym, z jakich czynników składa się to, co on sam spożywa.

Wracając do lekarstw, można rzucić w ślepo, iż leki powstają w zakładach farmaceutycznych i w większości powstają na drodze chemicznych reakcji. Zgadza się. Jednakowoż zapomina się, iż pierwsze lekarstwa – te najprostsze pochodzą przede wszystkim z artykułów roślinnych takich jak zioła, owoce. Kto z nas nie popijał melisy? Powtarza się melisa, melisa, ale nikt nie wie, co to jest tak rzeczywiście ta melisa.

Większa część uważa, że to po prostu nazwa własna tegoż lekarstwa na uspokojenie – więcej na odmiany konopi. Melisa to nic innego jak nazwa zioła, jakie rośnie na terenie Europy oraz Azji. Zioła w medycynie od zawsze stanowiły jej ważne ogniwo. Podwaliną do skonsumowania zioła w celu uzdrawiającym były wcześniejsze obserwacje oraz badania, jakie stały się podłożem do przyznawania funkcji poszczególnym roślinom leczniczym.

Zioła w medycynie stały się ważnym zwrotem w leczeniu ludności, ponieważ są one ogólnodostępne a jeżeli nawet występowałaby ich mała liczba, to zawsze można je uprawiać jak sztampowe rośliny. Ziołolecznictwo swoje „boom” przeżywało w okresie średniowiecza, kiedy to chrześcijańscy duchowni praktykowali ten typ medycyny jako zgodny z „wolą bożą” oraz niezakłócający stabilności w świecie. Najpospolitszym typem zioła jest rumianek, jednakowoż mało, kto wie o jego zdrowotnych właściwościach regenerujących skórę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz