Zagłada Żydów – okrutne pokłosie wojny

W historii globu działo się niezwykle dużo, zarówno w aspekcie przydatnym dla ludzi jak oraz niestety nie. Konflikty istniały niegdyś i będą istniały zawsze, ale zadaniem ludzi jest rozwiązywać spory jeszcze zanim przybiorą one bardzo niebezpieczną formę, rozwijając się tak niezwykle, iż nie da się już cofnąć i ucierpi na tym wielu niewinnych – wojnę. Takich sytuacji bywało w przeszłości dużo, Polacy oraz Żydzi zdają sobie sprawę z tego o tym nienagannie – co roku bo „świętujemy” zwieńczenie wojen światowych, które pozostawiły na wielu z nas wielkie piętno. Wojna to okrucieństwo, jakiego wypada się wystrzegać z całych sił.

Wszyscy, którzy przetrzymali wojnę wiedzą co ona oznacza oraz kiedy tak właściwie jedynie jest to dopuszczalne zachęcają do rozwiązywania dowolnych sporów w sposób humanitarny oraz przede wszystkim rozmową, a walki pozostawić jako ostateczną broń, ostateczną ostateczność. Pomnimy też o obozach koncentracyjnych, które były wprost barbarzyńskim następstwem II WŚ – więcej o tym można przeczytać na domenie Płaszów, gdzie odnajdują się wiadomości o rzeczowych obozach, komendantach oraz historii wojennej. Niestety dzisiaj nie wszelkie kraje słuchają rad osób, jakie przeżył wojnę, bywają nawet tacy, jacy wyraźnie pasjonują się wojną i czekają na jej wybuch, co jest najzwyczajniej w świecie szalone.

W wielu krajach bezustannie trwają wojny, formułowane wielokrotnie mianem wojny domowej, siejąc spustoszenie i pozostawiając miasta w zgliszczach lub ewentualnie raniąc ludzi, nie wyłącznie psychicznie lecz oraz fizycznie, Te wojny nijak się niemniej jednak mają do wojen z jakimi mieli do czynienia Polacy. Kiedy Hitler wkroczył do Polski, zajmując ją oraz napierając na Rosję, prowadząc z nią wojnę, odnaleźliśmy się w centrum piekła, nie mogąc wydostać się z niego latami. Dalej znajdowane są różne pozostałości po tych czasach, rozpocząwszy od najróżniejszych dokumentów, poprzez osobiste rzeczy żołnierzy, oficerów czy cywilów, aż do budynków, muzeów w obozach koncentracyjnych czy tajemnych miejsc, w jakich chwały się władze niemieckie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz