W jaki sposób wymienić szybę w aucie oraz je stuningować?

Pewnie wielu z nas ma swoje własne, w pewnych momentach kilku lub kilkunastoletnie auto, średniej klasy. Co poniektórzy, a w szczególności młodzi ludzie chcą by miało ono jak perfekcyjne osiągi podczas wyścigów na torze. W znacznej większości wypadków szablonowe fabryczne auta nie gwarantują takich możliwości, w takim razie wypada je trochę podrasować.

Taki zabieg nazywa się tuningiem, innymi słowy podkręceniem parametrów lub też przerobieniem silnika oraz dodaniem innych elementów. Tuning dotyczy nie tylko poprawienia osiągów na torze, ale również wyglądu zewnętrznego, aby auto wyróżniało się wśród wielu innych.

Często montowane są pomocnicze spoilery, pokaźniejsze koła, oryginalne lampy, przemalowywana karoseria itp. Mając już tak przerobione auto jesteśmy w stanie brać udział w specjalnych wyścigach, a też zaszpanować przed innymi. Wymienić wolno także inne rzeczy, na przykład szyby – auto szyby końskie, przetestuj. Jakiekolwiek auto jak dużo innych maszyn oraz urządzeń wszelkiego użytku ma swoje wskazane parametry. Są one podawane, po to abyśmy wiedzieli czym się kierować w trakcie wyboru danego modelu. Pierwszym i zarazem najistotniejszym jest rok produkcji podawany przy dowolnym modelu, albowiem auta starsze niż 30 lat z reguły nie nadają się już do użytku.

Dalej mamy takie parametry jak: przebieg podawany w km, pojemność silnika w cm3 oraz jego moc w KM. Są to najważniejsze dane techniczne. Oprócz tego ważne są: rodzaj skrzyni biegów – może być manualna bądź też automatyczna, typ paliwa, rodzaj pojazdu (kombi, sedan itp.), liczba drzwi oraz stan ogólny. W różnorodnych ogłoszeniach kupna, sprzedaży podaje się także ponadprogramowe wyposażenie takie jak: ABS, elektryczne lusterka oraz szyby, klimatyzacja, poduszka powietrzna, wspieranie kierownicy, radio i wiele innych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz