Rowery tradycyjne kontra rowery elektryczne

Oceniając rowery elektryczne z klasycznymi, wypróbowanymi modelami rowerów, oto czynniki, które należy wziąć pod uwagę:

Inwestycja z góry:

Rowery tradycyjne – Średnie koszty będą zależeć od typu roweru, który bierzesz pod uwagę. Oto kilka przybliżonych danych.

  1. Rower szosowy $350-1000

  2. Rower górski $600-1000

  3. Rower jednobiegowy $350

  4. Beach cruiser $200-300

  5. Rower leżący $1000-2000
  6. Rower dziecięcy 140-200$ (3-8) lat

Rowery elektryczne – będą one wynosić około 1000 dolarów za początkujący rower elektryczny, i około 3000 – 5000 dolarów za wysokiej jakości rower elektryczny. Prawdziwi fanatycy jazdy są w stanie wydać od 7 000 do 10 000 dolarów.

Koszt utrzymania:

Tradycyjne rowery – dojazd do pracy kosztuje średnio $350. Będą one wymagać minimalnej konserwacji i tylko wtedy, gdy rzeczy, takie jak łańcuchy złamać ($20-$50 do naprawy), lub wymiany opon wyskakują ($50-$100 do naprawy).

Rowery elektryczne – wymiana baterii i opon. Około $2,000 co 5 lat, jak opisano powyżej.

Całkowite porównanie finansowe:

Zakup roweru elektrycznego będzie gdzieś pomiędzy trzy a dziesięć razy droższy od tradycyjnego roweru.

Należy pamiętać o cenie jako jednym z głównych czynników, który określi, co pasuje do Twojego budżetu i co jest warte inwestycji.

Dojazd do pracy:

Rowery tradycyjne – Jeśli Twój dojazd do pracy jest wyjątkowo długi i każdego dnia pojawiasz się oblany potem, jesteś tak wyczerpany, że nie możesz rozmawiać, spóźniasz się na każde spotkanie i przyjeżdżasz rozkojarzony – zdecydowanie potrzebujesz korekty.

Rowery elektryczne – W klasyfikacji „dojazd do pracy”, rowery elektryczne wygrywają zdecydowanie ze względu na to, o ile łatwiej będzie Ci dojeżdżać do pracy, gdy coś wykonuje za Ciebie pracę pedałowania.

Poziom sprawności fizycznej:

Rowery tradycyjne – to one zwyciężą w porównaniu poziomu sprawności fizycznej. W rzeczywistości musisz pedałować, więc można się spierać, że będziesz miał więcej ruchu. Przeprowadzono jednak badania, z których wynika, że ludzie jeżdżą na rowerach elektrycznych częściej niż na tradycyjnych, ponieważ są one o wiele przyjemniejsze.

Rowery elektryczne – Możesz uzyskać więcej ruchu na rowerze elektrycznym, ponieważ nadal musisz pedałować, są one znacznie cięższe niż tradycyjne rowery i możesz na nich jeździć znacznie więcej niż kiedykolwiek wcześniej.

Środowisko:

Każdy z nich jest przyjazny dla środowiska i żaden z nich nie zaszkodzi mu w sposób znaczący. Być może w przypadku modelu elektrycznego zużyjesz kilka watów więcej energii elektrycznej, ale każdy rodzaj roweru będzie lepszy dla Ziemi niż Twój samochód.

Werdykt w sprawie rowery tradycyjne vs. Rowery elektryczne:

Tradycyjne rowery będą kosztować znacznie mniej, zaoferują Ci bardziej intensywny trening, a przy tym obniżą Twój ślad węglowy. Rowery elektryczne mogą sprawić, że będziesz jeździł częściej, tylko dlatego, że nie będziesz się wszędzie pokazywał z wyczerpanym kluczem.

Uważam więc, że wynik jest następujący:

Rowery tradycyjne – 4 (wygrana w kosztach, konserwacji, poziomie sprawności fizycznej i przyjazności dla środowiska)

Rowery elektryczne – 2 (wygrana w łatwości dojazdu do pracy, przy czym przyjazny dla środowiska jest każdy z tych typów rowerów)

Nie sądzę, aby istniała tu zła lub właściwa odpowiedź. Jest tylko to, co odpowiada Twoim preferencjom, jest zgodne z Twoim stylem życia i wydaje się odpowiednie dla Twojego budżetu.

Jeśli masz do pokonania krótki dystans, weź tradycyjny rower i włóż w to trochę pracy! Ale jeśli masz do przejechania ponad 5 mil i chcesz dojechać na miejsce w dobrym składzie, rower elektryczny wygra za każdym razem.

Inne pytania do rozważenia

Czy będziesz w stanie nadążyć za ruchem ulicznym i czy duża część Twoich dojazdów do pracy może odbywać się przez parki lub spokojniejsze tylne drogi, czy też musisz jeździć po ruchliwych głównych drogach? Jeśli nie jesteś w stanie nadążyć za ruchem ulicznym o prędkości 60 MPH, prawdopodobnie powinieneś pozostać przy swoim samochodzie, a rower elektryczny zachować na prostsze dojazdy.

  1. Czy chciałbyś więcej ćwiczyć?
  2. Czy chciałbyś mieć mniej rzeczy i uprościć swój styl życia?
  3. Czy w skrytości ducha chcesz mieć samochód, rower tradycyjny i elektryczny?
  4. Dlaczego warto wybrać?

Przepisy dotyczące rowerów elektrycznych, które musisz znać

W związku z gwałtownym wzrostem popularności rowerów elektrycznych, jaki obserwujemy w ciągu ostatnich 10 lat, ustawodawstwo musiało szybko wprowadzić pewne zmiany i dość często zmieniać przepisy dotyczące tych elektrycznych ustrojstw.

Przepisy dotyczące rowerów elektrycznych wciąż burzą piasek i może upłynąć więcej czasu, zanim opadnie kurz.

Na razie nasz rząd ma problem z określeniem, czy prawo dotyczące rowerów elektrycznych powinno być bliższe prawu rowerowemu, czy prawu dotyczącemu pojazdów. Tak naprawdę nie jest to żadna z tych dwóch opcji, ale obie jednocześnie.

Zobacz https://www.nazeleno.cz/vaclavak-bez-aut-a-testovaci-draha-elektrokol/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz