Referral – dla każdego przedsiębiorcy

Wśród miejsc w internecie wspomagających rozwój biznesu wyróżnia się aplikacja Referral, która powstała w ramach projektu pt.  „Wprowadzenie do oferty i na rynek innowacji produktowej w postaci usługi elektronicznej wspierającej networking biznesowy, w szczególności rekomendacje, umawianie spotkań i wspólne wykorzystywanie zasobów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Jakie ma funkcje, mogące ułatwić życie przedsiębiorcy?

  • Budowanie sieci biznesowej

Platforma pomoże ci wesprzeć swoją firmę szczególnie w generowaniu poleceń i otrzymywaniu pozytywnych opinii od osób najbardziej aktywnych i rozpoznawalnych w społeczności. Cechą unikatową jest zawartość kilku tysięcy zweryfikowanych kontaktów do firm z całego przekroju branż z Polski i USA. System wymiany wizytówek oraz zamawiania i realizacji zadań pozwala z jednej strony na zlecenie zadań wypróbowanym partnerom, a z drugiej na pozyskiwanie nowych zleceń. A to tylko część funkcji dostępnych w aplikacji.

  • Zbieranie realnych rekomendacji

System rekomendacji oparty jest o kilka poziomów – dzięki temu wiemy, czy dana rekomendacja jest wystawiona przez osobę godną zaufania, czy nie. Z Referralem nie tylko możemy reklamować się i uwiarygodniać rekomendacjami uzyskanymi od innych, ale też znaleźć partnerów biznesowych, którzy są uwiarygodniani przez innych. Pozwala to zmniejszyć potencjalne ryzyko we współpracy z nowymi kontrahentami.

  • Wsparcie w trakcie eventów

Dzięki aplikacji mobilnej większość rzeczy możesz załatwić bez komputera, będąc poza biurem. To szczególnie ważne, np. gdy potrzebujesz asysty do ustawienia spotkań w trakcie jakiegoś eventu. Wskazujesz tylko godziny, w których jesteś wolny, nadajesz priorytety danym kontaktom i aplikacja sama ustawi optymalne godziny spotkań. Później jeszcze o nich przypomni. Inną ciekawą funkcjonalnością, dostępną tylko w aplikacji jest wymiana e-wizytówek – wystarczy, że obie osoby mają zainstalowaną aplikację i jednym tapnięciem mogą wymienić się wszelkimi szczegółami kontaktowymi.

  • Dzielenie się zasobami

Dzięki Referralowi możesz wypożyczyć zasoby (sprzęt, pomieszczenia czy nawet pracowników) od innych firm w twojej sieci. Praktyka rzadko spotykana w Polsce m.in. przez skomplikowanie procesu wyszukiwania i kontaktu. Dzięki narzędziu Referral można wyszukać i zarezerwować zasoby w swojej sieci biznesowej w sposób zautomatyzowany, bez konieczności kontaktowania się z każdym z potencjalnych partnerów osobno – system sam sprawdzi zasoby najbliższe zdefiniowanemu zapytaniu i je zaproponuje. Na koniec wygeneruje umowę w oparciu o predefiniowane wzory, co znacznie przyspieszy cały proces. Co ważne, wszystko odbywa się w ramach sieci biznesowej oraz sieci poleceń, będącej częścią e-usługi Referral, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy dany kontrahent jest godny zaufania.

>>> KLIKNIJ I ZAPOZNAJ SIĘ Z PLATFORMĄ REFERRAL >>>

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz