Problemy z prawem – wsparcie mecenasa

W rozwiązywaniu swoich problemów na ogół działamy osobiście lub wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi. Jednakże zdarzają się i takie sytuacje, kiedy nasza wiedza, doświadczenie, czas jakim rozporządzamy czy po prostu możliwości – okazują się być nie wystarczające, ponieważ pomimo usilnych starań, próśb i gróźb, wynik naszych działań jest nieprzerwanie taki sam, innymi słowy żaden. Sporo z tych sytuacji mogłoby odkryć prędkie oraz radosne zakończenie, gdybyśmy w porę zwrócili się do adwokata. Jakie to sytuacje? Za przykład mogą posłużyć takie, gdy nieuczciwy kontrahent bezustannie lekceważy nasze napomnienia o zwrot należności, sąsiad bezustannie bezczelnie parkuje na naszym trawniku, uparcie deklarując, iż to jego własność, a nasz pracodawca dalej regularnie dokłada sobie do pensji z opisującej nas wypłaty. Takimi przeszkodami na pewno zajmie się adwokat, który może tam, gdzie my nie możemy oraz posiada wiedzę jakiej nam zabrakło. Już na pierwszym spotkaniu jest w stanie ocenić nasze szanse co do pomyślnego zwieńczenia sprawy. Zdaje sobie sprawę z tego w które drzwi zapukać, do kogo wykonać telefon i jakie pismo wystosować. Z jego wsparciem niestraszny nam żaden wróg.

Nikt z nas nie uwielbia żyć wedle narzuconych odgórnie, twardych reguł. Nie wszelkie z tych zasad zdają się nam być sprawiedliwe oraz słuszne. Z kolei ich liczba, rozpiętość sprawia, że znają je tylko nieliczni, jak radca prawny, sędzia, profesor prawa czy adwokat zabrze, zaś my – szare myszki – w szeregu przypadków nawet nie jesteśmy świadomi, kiedy je łamiemy. Jednakże niekiedy buntujemy się przeciw nim świadomie, a są oraz tacy, jacy żyją jak im się podoba, za nic mając opasłe tomiska kodeksów i stosy prawnych przepisów. Wszystko ładnie i bajecznie, dopóki nasze „przestępstwo” nie zostanie wykryte.

A wtedy biada nam, o ile nie pójdziemy po rozum do głowy i w porę nie odwiedzimy adwokata. Jeśli jest to prawdziwy fachowiec, który zdarł niejedną togę na rozprawach sądowych, to możemy spać spokojnie, jednak pod warunkiem, iż jesteśmy „niewinni” czy też nasza idealna wina jest wątpliwa. Jeśli nasze przestępstwo nosi znamiona zbrodni, jakiej uskuteczniliśmy świadomie, z zimną krwią, to prawnik ma prawo grzecznie odmówić udzielenia pomocy. Jednakże nie musi, z tym że taka usługa ma okazję być nieco droższa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz