Najistotniejsze kierunki krajoznawcze Europy – Wenecja

Europa jest wspaniałym kontynentem. Przede wszystkim właśnie dlatego, iż proponuje swoim mieszkańcom oraz turystom wiele rozmaitych możliwości. Rzecz jasna są na tym kontynencie takie rejony, jakie uznawane są za znacznie bardziej turystyczne. Pośród nich wymienić należałoby choćby południowe krańce Europy. To właśnie w morskich kurortach Hiszpanii, Portugalii, Francji lub Grecji większość Europejczyków co roku spędza własne wakacje. Trudno się temu faktowi zadziwiać.

Wymienione kraje przede wszystkim cechuje ciepły, śródziemnomorski klimat, który w okresie lata daje nieomalże gwarancję odpowiedniej pogody. Jednak to nie wszystko. Naturalnie te rejony Europy są w stanie pochwalić się także wieloma zabytkami, których zwiedzanie powinno być, przynajmniej wedle co niektórych ludzi, obowiązkowe dla jakiegokolwiek mieszkańca Starego Kontynentu. Są to przede wszystkim zabytki kultury antycznej, jak choćby Koloseum znajdujące się w Rzymie czy pozostałości po greckich świątyniach.

W Hiszpanii docierają do tego jeszcze zabytki kultury andaluzyjskiej, w której mieszały się wpływy żydowskie, arabskie oraz europejskie. Odwiedzenie tych wszelkich miejsc z pewnością może stać się nie tylko wspaniałą przygodą, niemniej jednak także wybitnie pożyteczną oraz pouczającą podróżą, która zezwoli na zbudowanie oryginalnej europejskiej tożsamości przy paralelnym budowaniu nastawienia tolerancji – w tym wspomoże polski przewodnik po dubaju. Mówi się, iż każdy człowiek ma obowiązek w życiu choć raz odwiedzić Wenecję. Trudno się temu zadziwiać, skoro jest to miasto jedyne w swoim rodzaju.

Wenecja jest albowiem położona na setkach małych wysepek, między którymi znajdują się kanały wodne. To one służą tutaj jako kanały komunikacyjne, po jakich pływają tak zwane tramwaje wodne oraz gondole. Te ostatnie stanowią jedną z specyficznych atrakcji turystycznych Wenecji. Należałoby w związku z tym skorzystać z możliwości popłynięcia gondolą w czasie wizyty w tym mieście. Niemniej jednak bezsprzecznie nie jest to jedyna rzecz, którą należy tu ujrzeć. Centralnym punktem Wenecji jest plac św. Marka. Jest on położony zaraz koło katedry św. Marka, w której do dziś gromadzone są relikwie tego patrona miasta.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz