Na co zwrócić szczególną uwagę nabywając wózek oraz fotelik?

Każdy rodzic pragnie dla własnego dziecka jak najporządniej. Stara się wobec tego, żeby sprzęty, jakich ono używa, były stuprocentowo bezpieczne i pożyteczne dla maluszka. W następstwie tego też tak zawiłym wyborem jest kupno godziwego wózeczka. Sytuacja jest karkołomna tym bardziej, że jest ich na rynku naprawdę ogromna ilość. Które wózki dziecięce są bardzo dobre? Czym się kierować wybierając je? Po pierwsze tym, ile dzieci będzie przewoził – przetestuj recaro young sport hero. Zwykle jest to jedno, ale nie należy zapominać też do rodzicach wieloraczków. Nie muszą oni kupować oddzielnego wózka dla każdej pociechy, lecz jedne, tak zwany bliźniaczy.

Oprócz tego przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na stelaż wózka. Możemy wyróżnić dwa jego typy: w kształcie litery X (krzyżowy) i w kształcie litery Y (teleskopowy). Różnią się one tym, że pierwszy z nich po złożeniu absorbuje mnóstwo miejsca, natomiast prawidłowo nadaje się do bujania dziecka. Drugi zaś absorbuje o wiele mniej miejsca po złożeniu, jednak kiepsko sprawdza się przy bujaniu dziecka, bowiem ma amortyzatory sprężynowe. Na pewno wielu rodziców zachodzi w głowę, czy poprawniejszy jest model trzy- czy czterokołowy. Wózki czterokołowe są o wiele bardziej stabilne, niemniej jednak za to mniej zwrotne niż trójkołowe, a przy tym nieco cięższe. Dla osób, które muszą np. wnosić wózek po schodach jest to przede wszystkim istotne, żeby wózek był lekki.

Oprócz wózka ważnym zakupem dla maluszka jest fotelik samochodowy. Tu również możemy wybierać pośród dużej gamy artykułów. Jest to całkiem niebezużyteczne oprzyrządowanie auta, ich używanie reguluje ustawa o ruchu drogowym. Foteliki dziecięce następują w rozmaitych rozmiarach i kształtach. Dopasowujemy je do wielkości dziecka. Zdobywają upewnijmy się, że fotelik zgodny jest z normą ISO. Rodzice, jacy są zapalonymi rowerzystami, powinni też pomyśleć o dobrym foteliku rowerowym dla własnej pociechy, to naturalnie dzięki któremu będzie ona mogła brać uczestnictwo w wycieczkach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz