Modernizacja stanowisk nagrzewania indukcyjnego realizowana przez przedsiębiorstwo Energoel

Nowocześnie zaprojektowane nagrzewnice indukcyjne, produkowane na bazie pewnych technologii w przedsiębiorstwie Energoel są chętnie dobierane przez wielu właścicieli firm. Zleceniodawcy mogą dobierać pośród dwóch serii: IH oraz IHM. Maszyny te mają moc do 3kW i częstotliwość pracy do 2 MHz. Nagrzewnice z serii IH przeznaczone są do wyspecjalizowanego wykorzystania w przemyśle oraz laboratoryjnego.

Wysoka częstotliwość pracy dedykowana jest do: nagrzania małych frakcji metalu, stopienia lewitacyjnego próbek oraz obróbki cieplnej niedużych detali. Małe wymiary głowicy pozwalają na samodzielną manipulację oraz pozwolą na współpracę z robotami przemysłowymi o małej nośności. Seria PDM przeznaczona jest do użycia w warunkach przemysłowo – laboratoryjnych oraz odgórnie wyposażona jest w tygiel węglikowy o pojemności pozwalającej na stopienie 2 kilogramów miedzi.

Piece tego typu przystosowane są również do stopienia metali kolorowych w przemyśle. Na stronie www podane są szczegółowe wymiary pieca. Kompletny system do grzania indukcyjnego bazuje na optymalnym sterowaniu, blokach mocy oraz innych częściach wchodzących w konstrukcję nagrzewnicy. W katalogu przedsiębiorstwa można znaleźć również piece przemysłowe. Nowoczesne rozwiązania technologiczne wpływają na trwałość oraz użyteczność urządzeń. Nagrzewnice stosuje się w przemyśle i warunkach laboratoryjnych.

Wiedza o energoelektronice pozwala na opracowywanie nowoczesnych maszyn, o wysokiej sprawności energetycznej. Niewysokie straty mocy mają wkład w zmniejszeniu kosztów wykorzystania, związanych ze zmniejszonym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W firmie wprowadzony jest oryginalny system IPM – EnergoEl umożliwiający maksymalne, zautomatyzowane przystosowanie mocy urządzeń do zmiennych parametrów wsadu, a imponująca sprawność energetyczna oddziałuje na dynamikę nagrzewania. Wskazane urządzenia mają niewielką masę i są niewielkie. Każda z maszyn wykonywana jest z zastosowaniem hartowania indukcyjnego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz