Małe dziecko w podróży – wybieramy i zdobywamy fotelik

Pierwsze sekundy dziecka na świecie pożytkuje ono głównie na sen i jedzenie. Z czasem niemniej jednak, kiedy robi się coraz pokaźniejsze, rodzice mają coraz więcej możliwości spędzania z nim wolnego czasu. Jednym z nich są na pewno różnego rodzaju spacery, wycieczki oraz podróże. Aby odbywały się one w przyjemnej atmosferze i bez wysiłku, na pewno przyda nam się kilka rzeczy. Jeżeli podróżujemy samochodem, konieczny jest nam fotelik. Jest to nakaz prawny, jeżeli go nie posiadamy, jesteśmy w stanie zapłacić mandat.

Foteliki dziecięce zapewniają nie tylko wygodę podczas jazdy, jednakowoż w głównej mierze bezpieczeństwo – polecamy fotelik britax. Fotelik dostosowujemy do wieku oraz wielkości dziecka. Oprócz fotelika potrzebny będzie z pewnością wózek. Wózki dziecięce występują aktualnie na rynku w tak rozmaitych modelach, kształtach oraz kolorach, iż wybór godziwego może nam spowodować nie lata problem. Jeżeli nasze dziecko jest jeszcze w istocie malutkie, konieczny będzie wózek głęboki, na znacznych kołach. Takie wózki są bardziej stabilne.

Jeżeli dziecko jest pokaźniejsze, może już podróżować w pozycji siedzącej w tak zwanej spacerówce. Najważniejsze w czasie spaceru są wygoda i bezpieczeństwo. By dopilnować tego drugiego, bez jakiegokolwiek ale zapinajmy dziecko pasami, nawet, jeśli niespecjalnie mu się to podoba. Zwróćmy także uwagę, czy wózek ma porządne hamulce. Kiedy już wybierzemy się na spacer, na pewno często napotkamy na różne przeszkody.

Od czasu do czasu gdzieś w drodze złapie nas deszcz- wózki są obecnie wyposażone (lub można dokupić ) w nadzwyczajną folię, jaką można zaczepić na wózek tak, żeby dziecko nie zmokło. Z kolei zbyt ostre słońce również może nie być zbyt przyjemne dla dziecka- ochroni przed nim parasolka zamontowana do wózka. Atak komarów czy innych owadów może zminimalizować moskitiera, jaką założymy na wózek. Oprócz tego z pewnością nie raz zdarzy się tak, że dziecko będzie o wiele mniej zainteresowane spacerem, aniżeli my sami. Wtenczas potrzebne okazać się mogą zabawki przymocowane do wózka.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz