Które miejsca w naszym kraju odwiedzają podróżni?

Z roku na rok, jak podają dane redagowane przez Polską Izbę Turystyczną, rosną liczby podróżników zagranicznych odwiedzających stworzony przez nas kraj. Świadczy to o zwiększonym zainteresowaniu podróżników z wielu krajów nasza idealna ojczyzną, która przez całe lata dawnego ustroju socjalistycznego była w pewnym szczeblu zamknięta przed swobodnym zwiedzaniem przez wędrowców.

Zagraniczni przybysze zwiedzają różne zakątki naszego kraju, kierowani rozmaitą motywacją, jednak są miejsca, gdzie szczególnie wielu turystów co roku przybywa. Do takich punktu na pierwszym miejscu można zakwalifikować stolice Małopolski – Kraków, gdzie liczba podróżników przybywających w ciągu roku dawno już naruszyła milion.

Turyści oczarowani są starym miastem, liczebnością kościołów i ładnymi kamieniczkami. Niezmiernie wielu też podróżników, szczególnie z Niemiec, zwiedza nasze Mazury, gdzie z roku na rok powstaje coraz to więcej hoteli, portów jachtowych, oferujących usługi na najważniejszym europejskim poziomie, z drugiej zapewniającym epokowe wrażenia w przepiekanych krajobrazach. W miarę bogacenia się poszczególnych społeczeństw, wzrasta zainteresowanie turystyką jako taką, ludzie coraz znacznie więcej pieniędzy wydają na wojaże krajoznawcze, spędzanie wczasów poza granicami własnego kraju, dopiero ujawniający się od wiarygodnego czasu kryzys gospodarczy w wielu rozwiniętych państwach świata spowodował trochę zahamowanie wojaży turystycznych.

Niezmiernie kultowa od kilkunastu lat jest tak oznaczana turystyka tematyczna – dla entuzjastów tego typu turystyki kryzys nie jest czynnikiem osłabiającym nasilenie wyjazdów – sprawdź http://ecotravel.net.pl/. Przykładem może być typ turystyki ukierunkowanej na zwiedzanie na przykład średniowiecznych zamków, miłośnicy odwiedzają każdego roku, w miarę posiadanych możliwości finansowych, kolejnych szlaków obejmujących takie zamki. Niesłychanie atrakcyjne są szlak zamków położonych w dolinie Loary we Francji, szlak starych zamków kładzionych w południowej Anglii albo też szlak zamków położonych w środkowej Hiszpanii. W stworzonym przez nas kraju również są tego typu szlaki turystyczne, obejmujące zamki średniowieczne, nieraz nawet ich ruiny, jak Szlak Orlich Gniazd, obejmujący tego typy budowle na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz