Jak dobrze odkurzyć mieszkanie? Kilka przydatnych wskazówek

Od czasu do czasu przestawiaj meble. Większe przedmioty, takie jak meble, zwykle można pozostawić na miejscu podczas odkurzania. W końcu nie ma sensu przenosić wszystkiego w domu i wokół niego co tydzień, aby zapewnić dostateczne sprzątanie. Chociaż pomogłoby to w utrzymaniu czystości w domu, nie jest to wykonalne rozwiązanie dla większości ludzi.

Jednak czasami możesz rozważyć przeniesienie kanapy lub stolika kawowego, aby odkurzać pod trudno dostępnymi miejscami w miejscach o dużym natężeniu ruchu w domu. Jeśli nie możesz przenieść tych większych mebli, spróbuj użyć jednego z akcesoriów dołączonych do odkurzacza, aby odessać część nagromadzonego kurzu lub zanieczyszczeń.

Wybierz odpowiednie ustawienie

Jedną ze wskazówek, która pomoże wielu osobom skuteczniej odkurzać podłogi, jest upewnienie się, że wybierasz odpowiednie ustawienie na swoim urządzeniu. Wiele odkurzaczy ma różne ustawienia, które pozwalają dostosować je do czyszczonej powierzchni.

Jeśli masz włochaty dywan, będziesz chciał użyć innego ustawienia niż w przypadku czyszczenia podłóg drewnianych. Ustawienia odkurzacza należy dostosować do wysokości czyszczonej powierzchni. Dostosowując tę ​​wysokość, zapewnisz najlepsze ssanie, a ostatecznie bardziej efektywne czyszczenie podłóg.

Pamiętaj, że wysokość Twoich podłóg prawdopodobnie będzie się różnić w całym domu. Jeśli masz w domu różne rodzaje podłóg, warto rozważyć dostosowanie ustawień podczas odkurzania domu. Niezależnie od tego, czy jest to dywan, czy podłoga wyłożona kafelkami, po prostu upewnij się, że masz najlepszą możliwą siłę ssania.

Głębokie czyszczenie jest pomocne

Nawet domy, które są regularnie odkurzane, mogą skorzystać na okazjonalnym dokładnym czyszczeniu. Polegałoby to na dokładnym czyszczeniu parą lub szamponem… a może nawet obydwoma. Czytaj dalej.

Dając dywan dogłębne czyszczenie, pomożesz rozluźnić i wyeliminować brud, który nagromadził się we włóknach dywanu. Po dokładnym wyczyszczeniu dywanów prawdopodobnie zauważysz, że odkurzanie jest łatwiejsze. Dzieje się tak, ponieważ podłoga jest czystsza, a zasysany brud nie osadził się jeszcze we włóknach dywanu. Dodatkowo, po dokładnym wyczyszczeniu dywanu, należy zdecydowanie rozważyć przestrzeganie regularnego harmonogramu odkurzania.

Kolejna wskazówka: przed myciem dywanów, niezależnie od tego, czy robisz to sam, czy zatrudniasz firmę, upewnij się, że odkurzysz jak najwięcej brudu. Im więcej brudu i kurzu możesz odkurzyć przed parowaniem lub myciem dywanu, tym czystsze będą Twoje dywany.

Skoncentruj się na obszarach trudnych do czyszczenia

Niektóre obszary Twojego domu są trudniejsze do odkurzenia. Niektóre z nich to szafa lub schody. Chociaż szybkie posprzątanie tych obszarów może być kuszące, często lepiej jest skupić na nich więcej czasu, zwłaszcza jeśli te trudne do oczyszczenia miejsca są bardzo zatłoczone.

Podczas odkurzania schodów zalecamy użycie przystawek do odkurzacza. Pomoże to nie tylko wyczyścić wiele szczelin i krawędzi dywanu, ale także uniemożliwi noszenie ciężkiego urządzenia i przetaczanie go na każdym kroku. Te nasadki mogą nawet zapewnić głębsze czyszczenie, ponieważ wiele z nich jest przeznaczonych do mebli, schodów i innych trudnych do czyszczenia powierzchni.

Nie wyłączaj, kiedy wychodzisz z pokoju

Ta końcówka czyszcząca jest naprawdę skuteczna tylko wtedy, gdy posiadasz odkurzacz HEPA . Odkurzacze HEPA mogą być szczególnie skuteczne w usuwaniu alergenów i kurzu z powietrza, a także z podłóg. Niewiele znaną wskazówką, która pomoże odświeżyć pokój w domu, jest pozostawienie odkurzacza HEPA włączonej przez kilka dodatkowych minut. Upewnij się, że wąż jest usunięty i nie zapomnij o tym. Po powrocie pokój będzie wyglądał, pachnie i będzie czystszy.

Uwaga: Ta wskazówka jest pomocna, ale jeśli chcesz naprawdę wyeliminować cząsteczki unoszące się w powietrzu i poprawić jakość powietrza w pomieszczeniu, powinieneś zastanowić się nad zakupem oczyszczacza powietrza do swojego domu . Będzie to znacznie skuteczniejsze niż pozostawienie włączonego odkurzacza. Nie wspominając o dużo ciszej.

Najpierw odkurz inne obszary domu

Podczas sprzątania dobrze jest odkurzyć żaluzje, listwy przypodłogowe i wyższe przedmioty przed rozpoczęciem odkurzania podłóg. Dzieje się tak dlatego, że kiedy odkurzysz swój dom, wzniecisz kurz, który osiadł na wielu powierzchniach. Pył, którego nie zdołałeś uchwycić szmatką lub miotełką, w końcu opadnie z powrotem, a większość z nich osiądzie na podłodze.

To wtedy zaczynasz odkurzać. Nie tylko uchwycisz osiadły kurz, ale także pomożesz usunąć brud, który jest już na dywanie. Jeśli odkurzysz przed odkurzeniem, może się okazać, że będziesz musiał ponownie odkurzyć podłogi, gdy kurz opadnie.

Dywany, które wymagają specjalnej uwagi

Podczas odkurzania dywanów na podłodze zwróć szczególną uwagę na to, jak urządzenie wchodzi w interakcję z samym dywanem. Czasami odkurzacz może utknąć na zewnętrznych krawędziach dywanu i spowodować jego strzępienie. Będzie się to różnić w zależności od modelu, ale słyszeliśmy doniesienia o tym. Kiedy odkurzasz dywaniki obszarowe, dobrze jest skupić się na czyszczeniu środka i delikatnie przejrzeć zewnętrzne części. Upewnij się również, że używasz odpowiedniego ustawienia dla dywanu, który odkurzasz.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz