Godna zauważenia wariacja na temat znanego trunku Aperol Spritz – Ramazzotti Spritz

Godna zauważenia wariacja na temat znanego trunku Aperol Spritz, czyli Ramazzotti Spritz to opcja chętnie dobierana przez Hiszpanów. Ramazzotti jest o wiele chętniej dopasowywany w Hiszpanii niż włoski Aperol. To wino musujące o wyjątkowym posmaku oraz zapachu. Jest lekkie, dlatego będzie smakować w gorące wakacje. Interesująca formuła jaką ma ramazzotti bazuje na smaku hibiskusa i kwiatu pomarańczy.

Trzeba stwierdzić, że jest to nietuzinkowe połączenie smaków. Napój ten idealnie zastępuje Aperol. Fani słodkich i musujących napojów z pewnością nie zawiodą się, gdy go zasmakują. Elementy, jakie są konieczne do wykonania ramazzotti spritz to: Ramazzotti, woda gazowana, róża chińska plus lód. Wykonanie nie jest ciężkie a także nie zabiera wiele czasu. Wystarczy do sporej szklanki dodać lodu. Należy pamiętać o tym, żeby było go bardzo sporo. W następnej kolejności, 1/3 szklanki trzeba wypełnić różowym dodatkiem Ramazzotti. Do szklanki dodaje się w dalszej kolejności preferowane wino musujące.

Finalnie, całość dekoruje się paroma listkami mięty. Dlatego końcowo posmak jest szczególnie orzeźwiający. Na tyle interesująca alternatywa dla popularnego drinka Aperol Spritz zasługuje na docenienie. Nie jest aż tak znana w Europie, lecz należy się spodziewać, że jej ranga wzrośnie. Nie jest dziwne, że została opisana na stronie tematycznej o drinkach z całego świata, jakim jest Tragos Del Mundo. Entuzjaści niezbyt mocnych trunków bez wątpienia polubią taką opcję.

Zwłaszcza panie, dla których ważne jest to, aby zasmakować czegokolwiek lekkiego, a zarazem odżywczego. Ramazzotti Spritz to świetna opcja na wieczór w gronie koleżanek lub na spotkanie towarzyskie w letni dzień. Pewne jest, że jeżeli ktoś raz posmakuje tego trunku, to będzie to robić znacznie częściej. Jeśli komuś przypadnie do gustu taka propozycja smakowa, to może natychmiast obeznać się z innymi, podobnymi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz